Conchita Wurst w wiedeńskiej operze (foto: Fehringer-WienTourismus)
W ostatnich latach Wiedeń stał się głównym miejscem spotkań dla gejów i lesbijek. Oprócz imperialnego blasku i wysokiej kultury znajduje się tutaj ponad 100 muzeów i 27 zamków, a atrakcje dla gejów i lesbijek są już wystarczającym powodem, aby odwiedzić stolicę Austrii. Conchita Wurst – zwyciężczyni ubiegłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji jest zachwycona: na filmie pokazuje różnorodność, jaką oferuje cesarskie miasto w sercu Europy.
Gejowskie kawiarnie i bary, sauny, dyskoteki i kluby, a poza tym kawiarnie i imprezy tylko dla kobiet – to tylko niektóre z atrakcji ciągle rosnącej oferty kulturalnej Wiednia. W Wiedniu odbywają się również liczne imprezy organizowane dla społeczności LGBT.
W metropolii nad Dunajem jest również wiele miejsc, gdzie zakochane pary mogą powiedzieć sobie słowo „TAK”, zawierając tym samym „związek partnerski”, np. zamek Schönbrunn, Diabelski Młyn czy Dzielnica Muzeów MQ.
W Wiedniu Conchita Wurst poleca
W 2014 r. Conchita Wurst wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji i tym samym zagwarantowała organizację tego największego eventu muzycznego w Wiedniu.
Conchita Wurst opowiada o Wiedniu w najnowszym wideo. Odwiedza restaurację „Motto am Fluss”,jedną z wielu kawiarni i restauracji w śródmieściu nad Kanałem Dunajskim, która służy także jako port łodzi motorowej Twin City Liner kursującej na linii Wiedeń-Bratysława. Zwyciężczyni Konkursu mówi o delikatnym, nieprzemijającym pięknie w krypcie cesarskiej z imponującymi sarkofagami.
W Operze Narodowej, jednej z najlepszych oper świata, w jednej z sal przygląda się próbie mistrzowskiego Wiedeńskiego Baletu Narodowego. Diva muzyki kończy spacer po Wiedniu w Cuban Mojito Bar, barze koktajlowym w kubańskim stylu. Według zwyciężczyni Konkursu Piosenki jest to idealne miejsce, aby naładować baterie przed występem na tegorocznym Konkursie.
Więcej informacji o atrakcjach dla społeczności LGBT na stronie www.vienna.info/gay
Aby być zawsze na bieżąco, zapraszamy do polubienia strony “Gayfriendly Vienna” na Facebooku. Tu znajdują się wszystkie aktualne wydarzenia dla społeczności LGBT w Wiedniu.
Conchita Wurst w wiedeńskiej operze (foto: Fehringer-WienTourismus)Opera (foto: Christian Stempner)
Motto am Fluss (foto: Christian Stemper)
Conchita Wurst w Motto am Fluss (foto: Fehringer-WienTourismus)
Conchita Wurst w Operze (foto: Fehringer - WienTourismus)
Conchita Wurst przy krypcie cesarskiej (foto:Fehringer - WienTourismus)
Conchita Wurst w barze kubańskim Mojito (foto: Fehringer - WienTourismus)