O nas

„Replika” – jedyny w Polsce dwumiesięcznik zajmujący się sprawami LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe). Pierwszy numer ukazał się w grudniu 2005 r.

„Replika” trzyma puls na bieżącej sytuacji spoleczno-politycznej osób LGBT w Polsce i na świecie. Kibicujemy sprawie wprowadzenia w Polsce ustawy o związkach partnerskich, relacjonujemy najważniejsze imprezy LGBT, publikujemy raporty o prawach osób LGBT w krajach Unii Europejskiej i USA, zamieszczamy recenzje książek, filmów i spektakli teatralnych o tematyce LGBT. W „Replice” znaleźć można również jedyny w Polsce ranking sprzedaży ksiązek i filmów LGBT kompilowany na podstawie wyników księgrani internetowej bearbook.pl. Prezentujemy działalność oddziałów KPH w całej Polsce. Przybliżamy sylwetki ikon kultury LGBT. Interesujemy się rozwojem biznesu LGBT w Polsce. W lifestylowym dziale śledzimy najnowsze trendy mody w społeczności LGBT a w dziale rozrywkowym „Czajnik” – LGBT-plotki o gwiazdach.

Pierwszym wydawcą „Repliki” była Kampania Przeciw Homofobii. Od 2011 r. „Replikę” wydaje „Fundacja Replika”.

Pierwszą redaktorką naczelną czasopisma była Ewa Tomaszewicz, która kierowała „Repliką” do kwietnia 2009 r. Później jej obowiązki przejął Mariusz Kurc.

Nakład „Repliki” wynosi ok. 3,5 tysiąca egzemplarzy. Pismo jest dostępne w najlepszych klubach LGBT-friendly w całej Polsce oraz w prenumeracie.

Komentarze