Redakcja

mkurc Mariusz Kurc – redaktor naczelny „Repliki”, prezes zarządu Fundacji Replika. W „Replice”od samego początku, czyli od jesieni 2005 r.; na stanowisku redaktora naczelnego od kwietnia 2009 r. Stały publicysta portalu Inna Strona. W radiu TOK FM prowadzi audycję „Lepiej późno niż wcale z Krzysztofem Tomasikiem (od 2009 r.) a w Krytyce Politycznej – Klub Filmowy LGBT z Bartoszem Żurawieckim (od 2007 r.). Członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. związków partnerskich. Wspólautor „Tęczowej rewolucji” (2011, AdPublik) – zbioru 35 wywiadów z „Repliki”.


wkowalikWojciech Kowalik – dobry rocznik 79, po dziennikarskich doświadczeniach radiowych i telewizyjnych, postanowił spróbować sił w pisaniu – i tak trafił do „Repliki” i bardzo mu się to podoba. Odpowiada przede wszystkim za dział Biznes LGBT, lubi pisać reportaże, nie znosi tekstów politycznych. Na spotkaniach redakcyjnych gada jak najęty i śmieje się najgłośniej (po naczelnym). W Fundacji Replika został przewodniczącym Rady Fundacji. Poza tym jako Miś Dyrektor od 2008 roku prowadzi księgarnię LGBT bearbook.pl. Uwielbia Madryt, Berlin, Hamburg, Warszawę i facetów z brodami (kolejność przypadkowa).


breszczakBartek Reszczak – wielbiciel zjawisk paranormalnych – malarstwa i literatury. Lekko zboczony na punkcie kawy. Jesienią lubi wiosnę, zimą – lato. Nigdy nie wie, czego chce, ale zawsze to dostaje (Pani Bovary to on 😉 ). Wyznawca kultu słońca. Emocjonalny hippis. Morderca złych myśli. Kochanek Paryża. Zwykle ukryty za okularami przeciwsłonecznymi. W „Replice” od 2008 roku.


akraskaAgnieszka Kraska – graficzka, mistrzyni kung-fu,maratonka, cyklistka. Projektuje wszystko, od wlepek po billboardy. Najbardziej jednak lubi robić książki. Założycielka i członkini kolektywu sabatnika feministyczno-boginicznego „Trzy Kolory”. Interesuje się szamanizmem. Lubi Paula Klee i Leonorę Carrington. Mama trzech kotów – Franka, Zenka i Maćka. W „Replice” od trzeciego numeru (lipiec/sierpień 2006).


bartekzurawieckiBartosz Żurawiecki – krytyk filmowy („Film”) i pisarz, autor trzech powieści gejowskich „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” (2005), „Ja, czyli 66 moich miłości” (2007) i „Nieobecni” (2011) oraz zbioru dramatów „Erotica alla Polacca” (2005). Wraz z Mariuszem Kurcem prowadzi w Krytyce Politycznej Klub Filmowy LGBT. Współpracuje z „Repliką” od 2009 r. [zdj. M. Niewirowicz]


martaMarta Konarzewska – autorka tekstu „Jestem nauczycielką, jestem lesbijką” opublikowanego w 2010 r. w „Gazecie Wyborczej”, współautorka – wraz z Piotrem Pacewiczem – zbioru reportaży „Zakazane miłości” (2011), zastępczyni redaktorki naczelnej nieregularnika feministyczno-lesbijskiego „Furia”. Z „Repliką” współpracuje od 2011 r. [zdj. Agata Kubis]

 


grzegorzbanaszakGrzegorz Banaszak – fotograf. Lubi sztuke drag queens, rugby, ekstremalne wycieczki po Bliskim Wschodzie, reportaże wojenne i fotografię dokumentalną. Ma na koncie kilka zbiorowych wystaw, w tym roku kończy Studium Fotografii ZPAF. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

 


Komentarze