Z Mascarą i na wysokich obcasach przez Wiedeń

Mascara to jedynie tusz do rzęs? Nieprawda! Wiedeńska Drag Queen, artystka burleskowa,

 

Mascara to jedynie tusz do rzęs? Nieprawda! Wiedeńska Drag Queen, artystka burleskowa, wizażystka artystyczna oraz DJane o olśniewającym pseudonimie „Tamara Mascara”. Prezentuje chętnie swoje wdzięki, jak i udziela wskazówek na temat Wiednia!

 

Udane zakupy na handlowej ulicy Mariahilfer Straße to oczywiście nieodzowny element perfekcyjnego dnia w metropolii nad Dunajem. Phil, na ulicy Gumpendorferstraße, to idealne miejsce na chwilę odpoczynku: Księgarnia, kawiarnia i bar w jednym. Lokal jest uwielbiany przez studentów i hipsterów. Natomiast na przyjemnie zakończenie zakupów idealnie nadaje się znajdujący się tuż za rogiem Felixx…”
Jeśli lubicie robić zakupy podczas zagranicznych wypadów koniecznie skorzystajcie z naszych podpowiedzi, które znajdziecie tutaj.

Tamara Mascara

Foto: Ralner Fehringer

Po odstawieniu zakupów i wyszykowaniu się w mieszkaniu Tamary, wieczór na mieście rozpoczyna się od kolacji w obrotowej restauracji na wieży Dunajskiej (Donauturm) – wspaniały panoramiczny widok 360° gwarantowany! „Miejscem na kolację, które mogę serdecznie polecić, jest także Café Berg – lokal jest całkowicie przyjazny osobom LGBT. Ci, którzy szukają czegoś wytworniejszego, powinni wybrać się do The Bank Brasserie.
W restauracji w byłej centrali banku podawane są wyśmienite potrawy oraz wspaniałe drinki. Tamara poleca szczególnie Das Augustin: „Wyborne potrawy w przystępnych cenach oraz przytulna atmosfera – w restauracji zadomowił się nawet kotek. Czego chcieć więcej!?”.

Po wzmocnieniu można iść bawić się dalej podczas jeszcze młodej imprezowej nocy – w Palmenhaus w parku Burggarten czekają na gości przepyszne koktajle, podawane w imperialnym otoczeniu. „Wyborne drinki w atrakcyjnych cenach, komponowane są także przez barmana Kan Zuo w barze The Sign Lounge.”
Dla tych, którzy przed wyruszeniem na taneczny parkiet mają ochotę na jeszcze bardziej przytulne klimaty, podobnie jak Tamara Mascara, powinni skosztować gorącej czekolady z rumem w legendarnej, gejowskiej kawiarni Savoy, znajdującej się bezpośrednio obok targu Naschmarkt. „Uwielbiam to miejsce.” Najlepszy adres dla mających ochotę na flirt to hipsterski bar Village Bar. Znawczyni sceny radzi w zaufaniu: „Tu znajdziecie wyjątkowo dużo singli gejów.”
Jeśli przedstawione przez nas propozycje to dla Ciebie za mało to więcej wartych odwiedzenia miejsc związanych ze środowiskiem gejów i lesbijek znajdziesz tutaj.

5

Foto: Circus

Najpierw poprawki makijażu, a następnie punkt kulminacyjny wieczoru: odbywająca się mniej więcej co kwartał impreza burleskowa Imperial Madness, tuż obok uwielbianej przez Tamarę Säulenhalle w parku Volksgarten. Nic dziwnego, że królowa imprez natychmiast dołącza do roztańczonego tłumu. Jednak absolutnie ulubionym wydarzeniem DJane jest The Circusw Wiener Arena: „To największa impreza gejowska w Austrii, z międzynarodowymi zespołami i imponującymi pokazami. Obowiązkowy punkt programu dla każdego geja odwiedzającego Wiedeń!”. Ostatni przystanek szalonej nocy: Why Not. Klub od niepamiętnych czasów jest stałym miejscem spotkań wiedeńskich gejów. „W każdy piątek i sobotę rozkręca się tu balanga.”. Nieregularnie odbywające się imprezy to świetne rozwiązanie dla wciąż niezaspokojonych. Na przykład w klubie Ken Club: „Najlepszy Pop Club w mieście. Świetną zabawę gwarantują Drag Queens za konsoletami”, mówi DJane, która osobiście regularnie puszcza tu muzykę.

Więcej imprezowych wskazówek dla gejów i lesbijek w Wiedniu znajdziesz tu.

wien_Gay_logo_e_rInformacje na temat wielu aktualnych wydarzeń w Wiedniu oraz wspaniałe konkursy z nagrodami znajdziesz na www.facebook.com/GayCityWien oraz www.facebook.com/GayfriendlyVienna. Powinno się to Wam spodobać…

 

Artykuł sponsorowany.

Komentarze